Kiran Tailor


Oracle ACE Associate

I am an Oracle Ace Associate and the Global Lead DBA / BI Technical Lead at CIMA. In this role I lead and manage CIMA’s DBA/BI functionality and 3rd party service providers in installing, configuring, monitoring and maintaining the database management systems that underpin CIMA’s software applications to meet the dynamic business needs of CIMA’s business units.  I have extensive experience working in the areas of BI, Analytics, Data Warehousing, Exalytics, OBIEE, BI Apps, Informatica, Times Ten and Databases for over 18 Years. I have presented at Oracle Openworld 2014, UKOUG 2015, OUG Ireland 2016, UKOUG Systems 2016.

Topic: Oracle Cloud Essentials for Dummies

 


Zostań sponsorem

POUG to nie tylko oficjalna społeczność Oracle – to przede wszystkim baza bardzo aktywnych użytkowników, angażujących się w rozwój grupy zarówno podczas samych spotkań, jak i w trakcie przygotowań do nich. Nasz przekaz dociera do blisko 400 osób związanych z bazami danych – od administratorów po deweloperów, od początkujących po ekspertów z wieloletnim doświadczeniem.

Dbamy o to, żeby nasi Partnerzy mieli możliwość zaprezentowania swoich marek i produktów w najlepszej możliwej atmosferze. Chętnie odpowiemy na pytania i rozwiejemy wątpliwości!

Zgłoszenie