POUG MEETUP

22 kwietnia organizujemy pierwszy POUGowy meetup od ponad dwóch lat. Ten meetup będzie wyjątkowy, bo opócz picia piwa i gadania o technologii, postaramy się zrobić coś dobrego dla innych.

Jak wiecie, od zawsze powtarzamy, że nasze meetupy są darmowe. Wielokrotnie obiecywaliśmy Wam, że nigdy nie będziecie musieli za nie płacić... i dziś łamiemy dane Wam słowo. Żeby dostać się na kwietniowy meetup musicie wpłacić przynajmniej 50 zł na wybraną organizację wspierającą naszych przyjaciół z Ukrainy 🇺🇦.
Jak dokładnie to działa?
👉Wybieracie legitną inicjatywę na rzecz Ukrainy
👉Wpłacacie minimum 50 zł
👉Przesyłacie potwierdzenie wpłaty na maila luiza@ora-600.pl
👉Otrzymujecie link do rejestracji na wydarzenie
👉Widzicie się z nami 22 kwietnia na meetupie
Rejestracja wciąż otwarta!

Agenda 
Track 1
Track 2

18:00-18:15
Otwarcie meetuparozwiń opis

18:15-19:15
Oracle KVM - czym jest oVirt?rozwiń opis
Dużo automatyzacji w Pythonie, zbudowanej na podstawie jaką jest QEMU i LIBVIRT. W trakcie tej sesji stworzymy środowisko Oracle oVirt i pokażemy główne różnice w stosunku do klasycznej wirtualizacji KVM i wykorzystamy tzw. “hooki” VDSM w celu uzyskania nieautoryzowanego dostępu do maszyny wirtualnej.
Prowadzący
Kamil Stawiarski
Radosław Kut

19:25-20:25
Pomówimy o technice introspekcji maszyn wirtualnychrozwiń opis
Mając działające środowisko Oracle KVM, pomówimy o technice introspekcji maszyn wirtualnych za pomocą gotowych narzędzi, takich jak Volatility, w celu badania struktur pamięci maszyn wirtualnych. Sprawdzimy możliwość nadużycia technik VMI przez administratora hosta wirutalizacyjnego w celu pozyskania haseł używanych przez najemcę maszyn wirtualnych.
Prowadzący
Kamil Stawiarski
Radosław Kut

20:35-21:35
Pójdziemy na całość;)rozwiń opis
Użyjemy technik wykrywania malware’u w celu identyfikacji bloków danych Oracle, które pozostają odszyfrowane w SGA. Zaatakujemy te bloki i wymusimy na bazie danych Oracle ich ponowne zaszyfrowanie z naszymi zmianami. Przedyskutujemy też opcje zabezpieczenia się przed dostawcami chmurowymi, których administratorzy mogliby próbować wykraść nasze dane.
Prowadzący
Radosław Kut
Kamil Stawiarski

Koniec

 
Track 1
Track 2

Koniec

Jak dojechać


Bar the Taps

ul. Sienkiewicza 4/U1, 00-015 Warszawa
Strona www

After party


Zostań sponsorem

POUG to nie tylko oficjalna społeczność Oracle – to przede wszystkim baza bardzo aktywnych użytkowników, angażujących się w rozwój grupy zarówno podczas samych spotkań, jak i w trakcie przygotowań do nich. Nasz przekaz dociera do blisko 400 osób związanych z bazami danych – od administratorów po deweloperów, od początkujących po ekspertów z wieloletnim doświadczeniem.

Dbamy o to, żeby nasi Partnerzy mieli możliwość zaprezentowania swoich marek i produktów w najlepszej możliwej atmosferze. Chętnie odpowiemy na pytania i rozwiejemy wątpliwości!

Zgłoszenie