Roger MacNicol


I have been working in core database internals for 35 years and at Oracle for 12 years. I have worked on the implementations of tables scans, Hybrid Columnar Compression, Exadata Offload, Big Data SQL, and I am part of the In-Memory team. My current role is Software Architect for Exadata (and Big Data SQL) Smart Scan. Before Oracle I was the architect for Sybase IQ Query Engine - the world’s first commercial columnar database and was the first chairman of the TPC-H subcommittee.


Zostań sponsorem

POUG to nie tylko oficjalna społeczność Oracle – to przede wszystkim baza bardzo aktywnych użytkowników, angażujących się w rozwój grupy zarówno podczas samych spotkań, jak i w trakcie przygotowań do nich. Nasz przekaz dociera do blisko 400 osób związanych z bazami danych – od administratorów po deweloperów, od początkujących po ekspertów z wieloletnim doświadczeniem.

Dbamy o to, żeby nasi Partnerzy mieli możliwość zaprezentowania swoich marek i produktów w najlepszej możliwej atmosferze. Chętnie odpowiemy na pytania i rozwiejemy wątpliwości!

Zgłoszenie