Piotr Kurzynoga


I’m an Electronic and Computer Engineer by trade, certified in Information and Network Security, you can find me practicing Brazilian Jiu-Jitsu in my spare time.
Within Oracle I had worked with most of the core products in our portfolio with focus on Data Management, Migrations, Disaster Recovery and High Availability.
Currently part of the Open-Source Data Platform team where I am integrating the open-source stack with Oracle technology.
Last but not least I spend quite some time with APEX being both my hobby and daily work companion where I create blogs, content and assist with architectures.


Zostań sponsorem

POUG to nie tylko oficjalna społeczność Oracle – to przede wszystkim baza bardzo aktywnych użytkowników, angażujących się w rozwój grupy zarówno podczas samych spotkań, jak i w trakcie przygotowań do nich. Nasz przekaz dociera do blisko 400 osób związanych z bazami danych – od administratorów po deweloperów, od początkujących po ekspertów z wieloletnim doświadczeniem.

Dbamy o to, żeby nasi Partnerzy mieli możliwość zaprezentowania swoich marek i produktów w najlepszej możliwej atmosferze. Chętnie odpowiemy na pytania i rozwiejemy wątpliwości!

Zgłoszenie