Mike Dietrich


Based in Bavaria, Germany. >25 years IT experience. Database Upgrade and Migration specialist, currently in the role of a Master Product Manager working for Oracle for over 20 years. Interlink between customers/partners and the Oracle Upgrade Development. Holding technical workshops between Arctic and Antarctica. Assisting customers in their reference projects onsite and remotely worldwide. Troubleshooting upgrade and migration issues. Eager to learn something new every day. Experienced conference speaker. Music lover. LP/vinyl enthusiast. Mountain hiker. Runner.


Zostań sponsorem

POUG to nie tylko oficjalna społeczność Oracle – to przede wszystkim baza bardzo aktywnych użytkowników, angażujących się w rozwój grupy zarówno podczas samych spotkań, jak i w trakcie przygotowań do nich. Nasz przekaz dociera do blisko 400 osób związanych z bazami danych – od administratorów po deweloperów, od początkujących po ekspertów z wieloletnim doświadczeniem.

Dbamy o to, żeby nasi Partnerzy mieli możliwość zaprezentowania swoich marek i produktów w najlepszej możliwej atmosferze. Chętnie odpowiemy na pytania i rozwiejemy wątpliwości!

Zgłoszenie