Gregg Christman


Gregg Christman is a Senior Manager in Database Performance Product Management at Oracle responsible for Advanced Compression, Hybrid Columnar Compression and Information Lifecycle Management. Gregg has been with Oracle for 11 years, having previously held the position of Director of Competitive Intelligence for Database and Data Warehousing. Before Oracle, Gregg was a Senior Product Manager for Enterprise Database Servers and the Director of Product Management and Marketing for Cloudscape at Informix Software. People should listen to me because I know what I talking about.


Zostań sponsorem

POUG to nie tylko oficjalna społeczność Oracle – to przede wszystkim baza bardzo aktywnych użytkowników, angażujących się w rozwój grupy zarówno podczas samych spotkań, jak i w trakcie przygotowań do nich. Nasz przekaz dociera do blisko 400 osób związanych z bazami danych – od administratorów po deweloperów, od początkujących po ekspertów z wieloletnim doświadczeniem.

Dbamy o to, żeby nasi Partnerzy mieli możliwość zaprezentowania swoich marek i produktów w najlepszej możliwej atmosferze. Chętnie odpowiemy na pytania i rozwiejemy wątpliwości!

Zgłoszenie